Kryesore » 2012 » Dhjetor » 28 » Kandile gjigante pushtojne Japonine
1:56 PM
Kandile gjigante pushtojne Japonine
Kandile deti gjigant, me diameter mbi dy meter dhe me peshe mbi 136 kg, kane sulmuar serish brigjet e Japonise. Invazione te tilla te meparshme nga jovertebroret kane demtuar shume industrine e peshkimit ne vend. Kandilet jo vetem shkaterrojne rrjetat e peshkimit por edhe demtojne vete peshqit duke i sulmuar ata me tentakulat e tyre helmuese.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus