Kryesore » 2012 » Tetor » 14 » Zara, 30-vjeçarja që ka deri në 500 orgazma në ditë
11:16 AM
Zara, 30-vjeçarja që ka deri në 500 orgazma në ditë
Zara Richardson, 30 vjeç, vuan nga një çrregullim i quajtur, Persistent Sexual Arousal Syndrome (PSAS) që do të thotë se ajo mund të ketë deri në 500 orgasma në ditë.Ajo shprehet se, njerëzit mendojnë se unë duhet të jem në ekstazë, por fakti i të paturit orgazma çdo ditë pa ma shkatërron jetën. Unë nuk kam asnjë kontroll mbi mënyrën se si reagon trupi im, thotë ajo për The Sun dhe kjo ndikon në çdo aspekt të jetës sime, një mënyrë rraskapitëse për të jetuar.Zara, nga Basingstoke, Hants, thotë se i ndodh ndërsa është duke ngjitur shkallër, duke ngarë makinën në një rrugë më gunga, apo dhe sa herë telefoni i i saj dridhet në xhep. Ka edhe më keq, ajo mund të përjetojë një orgazmë edhe kur është duke bërë pazarin në supermarket apo edhe nëse dikush është ulur pranë saj në divan.PSAS është dokumentuar s një çrregullim mjekësore në vitin 2001. Zara është diagnostikuar në vitin 2010. Momentalisht ajo është singëll, ndërsa është duke krijuar një faqe interneti për të rritur ndërgjegjësimin dhe për ta ndarë historinë e saj me "vuajtës” të tjerë.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 5.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus