Kryesore » 2012 » Shtator » 1 » Vdes gjatë peshëngritjes (+VIDEO)
6:13 PM
Vdes gjatë peshëngritjes (+VIDEO)
Një atlet ka vdekur në një konkurs të peshëngritjes që është mbajtur me 25 gusht 2012, në qytetin Shahty në Rusi.Peshëngritësi, Igor Golushkin gjatë ngritjes së një peshe të madhe nuk mundi të rezistoj asaj peshe dhe e lëshoi në trupin e tij.Ai vdiq pasi kishte dëmtuar zemrën, diafragmën, kishte thyer brinjët dhe kishte shqyer zgavrën abdominale.Ai ishte 34 vjeqar dhe vdiq pasi tentoi që të qojë 185 kg, në video shihet vetëm rënia e peshës ndërsa ai kishte vdekur pakës më vonë.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 0.0/0

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus