Kryesore » 2012 » Dhjetor » 13 » Uauu ..shkuruan me dy duar njekohesisht, ne dy gjuhe te ndryshme (+VIDEO)
6:35 PM
Uauu ..shkuruan me dy duar njekohesisht, ne dy gjuhe te ndryshme (+VIDEO)
Chen Siyuan mund te shkruaje ne te njëjtën kohe kinezisht me dorën e majte dhe anglisht me dorën e djathte. Përkthyesja 24 vjeçare e ka zbuluar rastësisht talentin e rralle.Ajo mund te shkruaje gjithashtu me te dyja duart ne dy drejtime te mundshme. Chen, emri i se cilës do te thote "te mendosh me larg” e ka zbuluar talentin rastësisht. Duke qene super e ngarkuar ne shkolle ajo donte t’i bënte dy pale detyra ne një kohe. Dhe...ia doli. "Kur isha ne lice, shkrova papritur me te dyja duart dhe u habita edhe vete. Shokët e klasës ishin kureshtare ta shikonin këtë. Ata u munduan te me imitonin, por nuk ia dolën dot” - ka thënë vajza për Daily Online.
Chen-i e cila ka marre edhe një diplome master ne anglisht, e përdor talentin e saj për te shkruar poezi, dy fraza ne te njëjtën kohe sigurisht.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus