Kryesore » 2012 » Dhjetor » 4 » Ombrellat e padukshme, risia që vjen nga Kina
12:10 PM
Ombrellat e padukshme, risia që vjen nga Kina
Çadra të padukshme….dhe natyrisht kjo risi vjen nga Kina. Ombrella më e re që do të hidhet në treg përdor forcën e ajrit, ku me anë të një tubi plastik është në gjendje të krijojë një perde të padukshme që do të na mbroj nga shiu, rrebeshi apo bora.Dizajnit i ombrellës së padukshme janë Je Sung Park dhe Woo Jung Kwon dhe ata dëshirojnë që nëpërmjet kësaj ombrellat unike të kontrollohet forca e ajrit në bazë të reshjeve të shiut që bie, po gjithashtu mund të kontrollohet edhe gjatësia e saj.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus