Kryesore » 2012 » Dhjetor » 6 » Notuesit nëntë muajsh (+VIDEO)
9:54 PM
Notuesit nëntë muajsh (+VIDEO)
Binjakët Ellie dhe William Trykush, si shumë foshnja të tjera nuk mund të qëndrojnë ulur e as nuk mund të ecin vetë, mirëpo për dallim nga të tjerët, mund të notojnë në pishinë në largësi deri 25 metra.Prindërit e tyre nuk kanë mundur të besojnë kur e kanë vërejtur këtë, sepse foshnjat kanë vetëm nëntë muaj. Talentin e binjakëve të tyre, për herë të parë prindërit Vic dhe Charley e kuptuan në një kurs notimi."Të gjithë u befasuam”, kanë deklaruar prindërit e Ellie dhe William, të cilët janë foshnjat me moshë më të vogël në Britani të Madhe që notojnë pa kurrfarë ndihmese.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus