Kryesore » 2012 » Nëntor » 16 » Lindin trinjaket me peshen me te madhe ne bote (+VIDEO)
12:47 PM
Lindin trinjaket me peshen me te madhe ne bote (+VIDEO)
Kur flitet per trinjake nuk ka ndonje gje te jashtezakonshme, por kur flitet per peshen e tyre gjithcka ndryshon.Kur flitet për trinjake nuk ka ndonjë gjë te jashtëzakonshme, por kur flitet për peshën e tyre gjithçka ndryshon. Fëmijët qe ka sjelle ne jete Brittany Deen peshojnë se bashku 9 kilogramë, ndërsa me vete kane pesha përkatësisht 2,5kg, 3,3kg dhe 3,5kg. Pesha këto te habitshme për trinjaket, te cilët zakonisht lindin para kohe.Brittani është futur tashme edhe ne Librin e Rekordeve Guinnes. Një tjetër fakt i rralle është se bebet kane lindur ne mënyrë natyrale. Mjeket Sutter Medical Center mendojnë se kjo ndodh një here ne 8000 raste.Prindërit e rinj kujtojnë me humor momentin kur mësuan se do bëheshin me trinjake. Ne fillim menduan se ishte një shaka, por ne fakt gjithçka ishte e vërtetë.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus