Kryesore » 2013 » Nëntor » 29 » Kroaci, në automjet gjenden të fshehura 4.75 mln euro
9:38 AM
Kroaci, në automjet gjenden të fshehura 4.75 mln euro
Në një automjet me targa sllovene janë gjetur të fshehura rreth 4.75 milionë euro. Policia kufitare kroate e ka gjetur këtë shumë parash në bagazhin e automjeti, i cili po udhëtonte për në Serbi. 
DPA bën me dije se policia ka arrestuar drejtuesin e automjetit, i cili është një shtetas serb.
 Sipas burimeve vendase, paratë janë gjetur gjatë një kontrolli rutinor në Tovarnik. 
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus