Kryesore » 2012 » Dhjetor » 20 » Kodra bie mbi trenin me ngarkese kimike, panik në Everett (+VIDEO)
3:35 PM
Kodra bie mbi trenin me ngarkese kimike, panik në Everett (+VIDEO)
Vërtet kurioz filmimi i realizuar në zonën e Everett (Washington), ku një copë e konsiderueshme toke u shkëput nga gati 30 metra dhe ka rënë mbi një tren mallrash me ngarkesë kimike të një kompanie në Santa Fe, duke e rrokullisur e shkatërruar krejt papritur. Një dëshmitar, ai që edhe e ka filmuar skenën, shikoi kodrën teksa binte: "Goditi fillimisht vagonin e parë dhe ai u rrokullis, ndërkohë që edhe vagonë të tjerë vazhduan të përmbysen. Pati një zhurmë të tmerrshme, teksa gjithçka ndodhi fare ngadalësisht".
 
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus