Kryesore » 2012 » Dhjetor » 7 » Kinë: Një varr në mes të sheshit të ndërtimit
12:17 PM
Kinë: Një varr në mes të sheshit të ndërtimit
Pak ditë pasi autoritetet prishën një shtëpi në mes të një autostrade në Kinë, vjen një tjetër çudi.
Një varr qëndron në mes të një sheshi ndërtimi për shkak se familja ka refuzuar që ta zhvendosë atë.
Varri i vetëm është i vendosur mbi një tumë rreth dhjetë metra të lartë. Ndërkohë punëtorët po ngrenë një bllok rezidencash të larta rreth e qark.Varri i përket një familje në fshatin pranë, të quajtur Longbao. Ata nuk janë të kënaqur me vlerën e kompensimit që u jepet ndaj nuk do e zhvendosin varrin.


Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus