Kryesore » 2012 » Dhjetor » 14 » Artisti qe protestoi nudo ne dhenien e çmimeve Nobel (+VIDEO)
4:46 PM
Artisti qe protestoi nudo ne dhenien e çmimeve Nobel (+VIDEO)
Protagonisti ishte artisti Meng Huang, i cili protestonte bashke me emra te tjere te njohur.Nje burre ka inskenuar nje vrapim te cuditshem nudoje, jashte salles se ceremonise, ku po jepeshin çmimet Nobel ne Stokolm. Por nuk behej fjale per ndonje te dehur te rendomte, apo ekzibicionist.Protagonisti ishte artisti Meng Huang, i cili protestonte bashke me emra te tjere te njohur te fushes, kunder dhenies se cmimit te Letersise per Mo Yan. Me sakte, objektivi i tij ishte te kujtonte beteja e aktivistit Liu Xiaobo, fitues i Nobelit per Paqen ne vitin 2010, por qe eshte ende ne burg.Megjthate, policia e kryeqytetit suedez ka nxjerre nje komunikate ku thuhej se artisti po protestonte ne menyre te zhurmshme dhe ishte ne gjendje te dehur, akuza te hedhura poshte nga vete artisti.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus