Kryesore » 2012 » Shtator » 25 » Njihuni me Charlotte, fëmijën më të vogël në botë (+FOTO)
1:11 PM
Njihuni me Charlotte, fëmijën më të vogël në botë (+FOTO)
Është e gjatë 68 centimetra dhe peshon vetëm 4 kilogramë. Kjo është Charlotte Garside, fëmija më i vogël në botë pasi në moshën 5-vjeçare ajo ka përmasat e një të porsalinduri.5-vjeçarja ka lindur me një çrregullim shumë të rrallë që nuk ka as emër. Doktorët i jepnin vetëm një vit jetë vajzës fatkeqe, por Charlotte është rritur duke u bërë një vajzë shumë e shkathët."Edhe pse ka një problem të dukshëm, Charlotte ka shumë personalitet dhe kërkon të bëjë çdo gjë që bëjnë moshataret e saj. Kisha frikë se mos në shkollë do të lëndohej nga fëmijët e tjerë, por ajo nuk është aq delikate sa duket”shprehet nëna e saj për "Daily Mail".Ashtu si trupi, zhvillimi mendor i 5-vjeçares është paksa i vonuar.

Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus