Kryesore » 2012 » Nëntor » 23 » Një shtëpi në mes të autostradës! Ndodh vetëm në Kinë (+FOTO)
10:01 AM
Një shtëpi në mes të autostradës! Ndodh vetëm në Kinë (+FOTO)
Një nga pamjet më të çuditshme të Kinës. Në mes të autostradës ka mbetur e vemtuar kjo shtëpi në Weniglen, ngase pronarët kinezë refuzojnë ta lirojnë për shkak të kompenzimit të ulët që ia kanë ofruar autoritetet kineze.Megjithatë autoritetet i kishin rrëzuar të gjitha shtëpitë që ishin në këtë rrugë përveç shtëpisë së kinezit Baogen Luo, i cili refuzon ta lirojë banesën për të vazhduar rrugën autostrada.
Me gjithë vendimin e palëkundur të kinezit, autoritetet e kanë bërë të pamundur të jetohet në apartamentin pesëkatësh për shkak të zhurmës nga lëvizja e automjeteve në autostradë.Shtëpia tani qëndron e vetmuar në mes të rrugës. Në një zonë banimi me transport dhe lidhje të klasit të parë!$IMAGE1$
$IMAGE2$

$IMAGE3$
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus