Kryesore » 2012 » Gusht » 26 » Është 23 vjeçe,pinte alkool që në moshën 11 vjeçare - Tani ësht e verbër,dhe ka mëlçinë "përtokë"!
11:18 AM
Është 23 vjeçe,pinte alkool që në moshën 11 vjeçare - Tani ësht e verbër,dhe ka mëlçinë "përtokë"!
Ja dhe një histori tjetër e trishtueshme që na bën të mësojmë shumë.Ka filluar të konsumojë alkoolin në moshë 11- vjeçare dhe tani ka probleme seriose me shëndetin.Në moshën 14 vjeçare arrinte të pinte një arkë me birra dhe një shishe plot me vodka, e tani ësht e verbër në një sy e ka probleme serioze me mëlçinë.Historia e Suzit është shumë e ngjashme me atë të shumë adoleshenteve që abuzojnë me alkoolin. Suzi tregon se prindërit e saj e diktuan problemin e saj të alkoolit kur ajo ishte 15 vjeç dhe kanë kërkuar ta ndalojnë, por ka qenë e pamundur.
"Nuk ishte faji i tyre, nuk mund të ndaloja dot dhe unë dëshiroja të dilja përkundrazi që të rrija e mbyllur gjithë kohën duke bërë mësime në shtëpi. Kam përjetuar një tmerr të vërtetë " thotë Suzi.. Vdekja e gjyshes kur ajo ishte 14 vjeçare e ka përkeqësuar gjendjen e saj ndaj alkoolit.

Më tutje në mosh 19 vjeçare ka filluar të ketë simptomat e para nga alkooli,dhe mjekët e kanë konsideruar një grua të fortë ,pasi nga sasia e madhe e konsumimit të ekzagjeruar duhej të kishte vdekur më parë.

Por mesa duket Suzi është krejtësish e varur nga alkooli dhe nuk mundet ta ndalojë edhe pse është në dijeni se vdekjen e ka pranë.

" Kam pasur ditëlindjen në të shkuar dhe kam pirë 8 shishe birrë dhe gjysmë shishe Malibu,ndërsa unë nuk duhet të pi fare ,pasi më fryn mëlçinë e më bën të ndihem shumë keq. " thotë Suzi
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus