Kryesore » 2012 » Dhjetor » 14 » Ariu fotograf (+FOTO)
12:19 PM
Ariu fotograf (+FOTO)
Jo gjithmonë kafshët janë objekt i aparateve fotografikë apo atyre filmikë…ndonjëherë ato shndërrohen edhe në autorë të tyre.
Rasti i një ariu në Minesota të Shteteve të Bashkuara tregon më së miri këtë. Fotografi Dean Swartz ndodhej me aparatin e tij në një park natyror duke fotografuar jetën e egër. Ai rrëfen momentin se si ariu kureshtar "i vodhi zanatin”. 
"Isha duke filmuar një ari të madh për thuajse 45 minuta, kur pashë që në anë më doli një ari tjetër, më i vogël. Ky nisi të afrohej, unë i trembur lashë kameran dhe nisa të bëja pas. Ariu afrohej, unë largohesha duke shkrepur aparatin fotografik që mbaja në qafë”, thotë Swartz.


$IMAGE1$
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 3.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus