Kryesore » 2012 » Dhjetor » 3 » Gjoba më e madhe në botë 928.770 euro, shpejtësia mbi 290 km/orë
6:43 PM
Gjoba më e madhe në botë 928.770 euro, shpejtësia mbi 290 km/orë
Është vënë në Zvicër një 37 vjecari suedez që ka thyer rekordin për gjobën më të madhe të vënë ndonjëherë. Plot 928.770 euro sepse u fotografua nga një autovelox duke ecur me një shpejtësi prej 290 km/orë.Duhen falenderuar fotokamerat e teknologjisë së fundit për këtë gjobë, pasi në qoftë se do të kishin qënë modelet e vjetra nuk do të kishin qenë në gjëndje të kapnin shpejtësi mbi 200 km/orë. Sipas një polici kjo ishte shpejtësia më e madhe e parë ndonjëherë në këtë zonë.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus