Kryesore » 2012 » Dhjetor » 1 » Dhjetori i 2012-ës ka diçka që ndodh një herë në 824 vjet!
1:56 AM
Dhjetori i 2012-ës ka diçka që ndodh një herë në 824 vjet!
Ndodh një herë në 824 vjet!
Është sigurisht muaji dhe viti më shumë i diskutuar në historinë e njerëzimit. Kurrë më parë një muaji si dhjetori i sivjetshëm, nuk i janë referuar dhe kurrë nuk i kanë kushtuar kaq shumë rëndësi duke përshirë këtu të gjitha fushat, si ato natyrale po dhe ato jo natyrale, si fizikën po ashtu dhe metafizikën, deri dhe konspiracionet më të çuditshme dhe padyshimtin Fundin e Botës!Por, ajo që ka të veçantë ky muaj dhe ndodh një herë në 824 vjet është fakti se ka:
5 të shtuna
5 të diela
5 të hëna
Besoj se me këtë ju dhamë të kuptoni se nuk ka të bëjë dha ska asnjë lidhe me teoritë e paqëndrueshme të fundit të botës!
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus