Kryesore » 2012 » Dhjetor » 3 » Kolona më e gjat e veturave prej 190 Km
7:40 PM
Kolona më e gjat e veturave prej 190 Km
Nëse mendoni se komunikacioni në Prishtinë apo në qytetet tona tjera, është i ngarkuar, kjo që ndodh te ne nuk është asgjë në krahasim me ngarkesën në trafik në Rusi, e cila është regjistruar në librin e rekordeve të Guinessit.Si pasojë e reshjeve të mëdha të borës, autostrada që lidh qytetet ruse Moskë dhe Saint Petersburg është bllokuar aq sa kolona ka arritur gjatësi prej 190 kilometrash.
Me intervenimin e autoriteteve, gjatësia e kolonës është reduktuar në 50 kilometra në orët e para të ditës së hënë, ndërsa shpejtësia e lëvizjes ishte 15-20 km/h.
Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus