Kryesore » 2012 » Dhjetor » 14 » Hobbit pub hapet në Zelandën e Re (+FOTO)
1:37 PM
Hobbit pub hapet në Zelandën e Re (+FOTO)
Një nga temat më aktuale këto ditë është premiera e filmit të shumëpritur "The Hobbit: An Unexpected Journey” dhe autoritetet e Zelandës të Re po bëjnë gjithçka për të marrë maksimumin e këtij filmi, në aspektin e turizmit në krahinën e tyre.Kështu, një prej atraksioneve të shumta që për temë e kanë pikërisht filmin e ri, është edhe pubi Hobbit në Zelandën e Re, i cili u hap pak para premierës së filmit të Peter Jackson, njofton strugasot.Lokali i pazakontë është emëruar "The Green Dragon” dhe është me të vërtetë i veçantë.Ndoshta fakti më interesant lidhur me këtë lokal të pazakontë është se vendi ku është e vendosur quhet pikërisht Hobbiton.Russell Alexander, pronar i pubit, pret 100,000 vizitorë në vitin 2013.


Postuar nga: ksdardania | Vlersuar: 4.0/1

Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Ks-Dardania.
comments powered by Disqus